Zapraszamy na szkolny blog kulinarny:

www.gastronomik-lodz.blogspot.com

Aktualności - Rok szkolny 2014/2015

aktualności z roku szkolnego 2013/2014

Wyróżnienia w X Przeglądzie Inicjatyw Edukacyjnych w roku szkolnym 2013/2014

dypl

Nasza szkoła otrzymała dwa wyróżnienia w X Przeglądzie Inicjatyw Edukacyjnych, organizowanym przez Łódzkie Stowarzyszenie Pomocy Szkole. Nagrodzone zostały projekty: „Profesjonalna barmanka. Profesjonalny barman” – autorki: Klaudia Balcerowska i Iwona Wolska Konkurs dla gimnazjalistów „Racjonalne żywienie – Twój najlepszy wybór” – autorki: Maria Jagiełło i Katarzyna Bulińska

18 września 2014 roku w Łódzkiej Katedrze, delegacja nauczycieli i uczniów naszej Szkoły wzięła udział w uroczystościach odpustowych z okazji św. Stanisława Kostki – patrona dzieci i młodzieży. Delegacja Pocztu Sztandarowego, godnie reprezentowała naszą Szkołę, a uczniowie ubrani w firmowe stroje przekazali podczas Mszy, na ręce księdza biskupa Marka Jędraszewskiego, ogromny tort.

Rozpoczęliśmy rok szkolny 2014/2015

W dniu 1 września br. liczna delegacja uczniów z Pocztem Sztandarowym, nauczyciele oraz Dyrekcja Zespołu Szkół Gastronomicznych w Łodzi uczestniczyła w uroczystościach inaugurujących Nowy Rok Szkolny 2014/2015. Po Mszy świętej odprawionej przez arcybiskupa metropolitę łódzkiego Marka Jędraszewskiego odbyło się poświęcenie, pamiątkowej tablicy poświęconej księdzu Ignacemu Skorupce. W swoim przemówieniu arcybiskup łódzki podkreślił zasługi księdza Skorupki. Wśród wielu podkreślił: organizowanie placówek oświatowych i kulturalnych w Polsce, sprawowanie funkcji kapelana Gimnazjum, mieszczącego się przy ul. Skorupki 13 w Łodzi oraz Jego udział w walce zbrojnej na pierwszej linii frontu w walce z bolszewikami w 1920 roku. 14 sierpnia 1920 roku zginął w Ossowie, (powiat wołomiński), od postrzału w głowę podczas toczącej się bitwy, będącej częścią bitwy warszawskiej. Został odznaczony pośmiertnie Krzyżem Srebrnym Orderu Virtuti Militari.