Dlaczego warto chodzić do Gastronomika?

Zapraszam uczniów Zespołu Szkół Gastronomicznych w Łodzi do udziału w szkolnym konkursie informatycznym na wykonanie prezentacji multimedialnej pt. Dlaczego warto chodzić do Gastronomika?

Zadanie uczestników polega na samodzielnym (przez jednego autora) wykonaniu prezentacji multimedialnej w PowerPoint lub w innym programie do tworzenia prezentacji w której powinny się znajdować informacje dotyczące naszej szkoły. Prezentacja zostanie w całości lub w części wykorzystana w celu promocji naszej szkoły. Bardziej z szczegółowe informacje są podane w  Regulaminie konkursu, a przed wykonaniem prezentacji można się ze mną skonsultować.

Monika Pacek – organizator konkursu

Festiwal Zawodów Technicznych

Festiwal Zawodów Technicznych

We wtorek 11.02.2020 r. odbyła się kolejna edycja Festiwalu Zawodów Technicznych. Gospodarzem imprezy była Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna. W siedzibie strefy przy ul. Tymienieckiego 22G ofertę dla uczniów prezentowały szkoły branżowe i technika.

Podczas Festiwalu Zawodów nie mogło zabraknąć Gastronomika! Uczniowie wraz z opiekunami przygotowali sporo atrakcji.

Czytaj dalej

Spotkanie z opiekunami szkolnych kół PCK

Spotkanie z opiekunami szkolnych kół PCK

W Zarządzie Okręgowym PCK w Łodzi odbyło się coroczne spotkanie z opiekunami i wolontariuszami Szkolnych Kół PCK. Przedstawiony został tegoroczny harmonogram zaplanowanych akcji i kampanii. Spotkanie było również okazją, aby móc podziękować opiekunom i uczniom za pracę jaką wkładają w rozwój działalności PCK w swoich szkołach, zwłaszcza rozwój wolontariatu młodzieżowego.

Czytaj dalej

Obchody 100-lecia odzyskania Pomorza

Obchody 100-lecia odzyskania Pomorza

10 lutego świętowaliśmy 100. rocznicę przyłączenia do Polski Pomorza. Nazwa miasta zobowiązuje, Łódź ciągnie do morza, stąd od rana w szkole cały szereg atrakcji: inscenizacja zaślubin, konkurs wiedzy o Bałtyku, loteryjka fantowa, szanty i wystawa bursztynu. Na koniec przy stacji meteorologicznej na dziedzińcu, zakopaliśmy kapsułę czasu z informacjami o obchodach 100-lecia i o samej szkole. W obchody włączył się także szkolny warsztat, który przygotował obiad rybny i deser z morską dekoracją.

Czytaj dalej

Staropoleskie Targi Edukacyjne

Staropoleskie Targi Edukacyjne

W lutym bieżącego roku 2020 w Szkole Podstawowej nr 26 w Łodzi przy ul. Pogonowskiego odbyły się Staropoleskie Targi Edukacyjne. Na Targach tych swoją ofertę edukacyjną zaprezentowały szkoły ponadpodstawowe, w tym i oczywiście nasz „Gastronomik”. Dużym zainteresowaniem cieszyły się kierunki kształcenia w Szkole Branżowej więc osoby chętne do podjęcia nauki zostały zaproszone do odwiedzenia nas podczas Drzwi Otwartych.

Licealiada 2019/2020

Licealiada 2019/2020

W dniu 08.01.2020 odbył się drużynowy Finał Województwa Łódzkiego w tenisie stołowym dziewcząt – Licealiada 2019/2020. Reprezentacja dziewcząt po zaciętej walce zajęła ostatecznie VI miejsce w województwie łódzkim na 12 startujących drużyn zakwalifikowanych z całego naszego regionu. Jest to jak do tej pory najlepszy wynik dziewcząt Zespołu Szkół Gastronomicznych w tej dyscyplinie sportu w zawodach o zasięgu wojewódzkim. W ubiegłym roku nasza drużyna zajęła 8 miejsce.

Czytaj dalej

II Miejsce Jakuba w etapie okręgowym XXIV Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności

II Miejsce Jakuba w etapie okręgowym XXIV Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności

W poniedziałek ogłoszono wyniki etapu okręgowego XXIV Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności. który odbył się 3 stycznia w Tomaszowie MazowieckimNaszą szkołę reprezentowali Jakub Modrzyński z klasy IV A i Michał Tkaczyk z II D. Jakub zajął drugie miejsce i zakwalifikował się do finału olimpiady, który odbędzie się w dniach 19-21 marca w Szczecinie. W dzisiejszym etapie wzięło udział 43 uczniów z 28 szkół z województwa łódzkiego /w tym 14 z LO/. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów 😀

Czytaj dalej

Dzień Języka Ojczystego

W ramach przygotowań do tegorocznego Dnia Języka Ojczystego ogłaszam konkurs na plakaty, spoty, teksty piosenek (może być rap) i wszelkie inne formy artystycznego wyrazu, które przyjdą Wam do głowy, na temat: „Wulgaryzmy: dziękuję, nie stosuję!”.

Prace składajcie do mnie bezpośrednio lub do Waszych nauczycieli języka polskiego do dnia 14 lutego.

Nagrodami za ich przygotowanie będą pochwała z zachowania oraz oceny z języka polskiego.

Powodzenia.