Daniel Bauer finalistą XXIII Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności z indeksem na wyższe uczelnie!!!

Daniel Bauer finalistą XXIII Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności z indeksem na wyższe uczelnie!!!

Daniel Bauer, uczeń klasy IV A, zdobył tytuł finalisty XXIII Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności, której finał odbył się w dniach 28–30 marca w Szczecinie. Uzyskał tym samym uprawnienia (indeks) na wybrane kierunki studiów na ponad 30 państwowych uczelniach w Polsce. Po zdaniu podstawowej matury może studiować m.in. na Uniwersytecie Warszawskim, Łódzkim, Wrocławskim, Warmińsko-mazurskim, AWF-ie w Katowicach, uniwersytetach przyrodniczych, politechnikach itd. Także trudny wybór przed Danielem, który jak wiemy jest też dobrym kucharzem. Znając jego rozsądne i dojrzałe podejście wierzymy że dokona dobrego wyboru. 

W Olimpiadzie we wszystkich trzech etapach wzięło udział ponad 7 tysięcy uczniów z 460 szkół. W dzisiejszym etapie centralnym uczestniczyło 64 uczniów z całej Polski (w tym tylko 10 z technikum).

Daniela przygotowywali: Małgorzata Rochmińska, Beata Stoparczyk i Robert Sadowski. 

Opiekunowie dziękują Danielowi za półroczną współpracę. Czytaj dalej

Koło Carvingowe podczas Dni Otwartych

Koło Carvingowe podczas Dni Otwartych

Koło Carvingowe również zaprezentowało swoje umiejętności w czasie Dni Otwartych. Zorganizowana została wystawa rzeźb oraz warsztaty dla uczniów. Opiekunowie dziękują członkom koła za pomoc w organizacji wystawy, przygotowaniu rzeźb i za dyżurowanie.

Rzeźby przygotowali i dyżurowali:

 • Łukasz Florczyński i Ania Prochowska – klasa III A,
 • Małgosia Jarmolińska – kl. I E,
 • Oleg Pelypets – kl. I A,
 • Aneta Warsińska – kl. II A,
 • Iga Kubicka, Julia Laskowska, Mateusz Pluciński, Kacper Gustowski, Marcin Muszyński, Adrian Kowalski i Mateusz Jakubowski – kl. I B.

Czytaj dalej

Konferencja DAR

W Zespole Szkół Gastronomicznych w Łodzi 4 kwietnia,  podczas Dnia Otwartego, odbyła się konferencja dla młodzieży – Dieta. Aktywność. Relaks.

Projekt ten skierowany był do uczniów klasy 8 szkoły podstawowej oraz klas 3 gimnazjum.

Z zaproszenia skorzystało wraz z Opiekunami ponad 180 Uczniów z następujących szkół:

 • Szkoła Podstawowa nr 170,
 • Szkoła Podstawowa nr 91,
 • Szkoła Podstawowa nr 64,
 • Szkoła Podstawowa nr 56,
 • Szkoła Podstawowa nr 33,
 • Szkoła Podstawowa nr 30,
 • Szkoła Podstawowa nr 19,
 • Szkoła Podstawowa nr 14.

Dziękujemy naszym Gościom za tak liczne przybycie. Bez Waszego udziału nie byłoby tego wydarzenia. Czytaj dalej

Gastronomik na Łódzkich Targach Edukacyjnych

Gastronomik na Łódzkich Targach Edukacyjnych

W dniach 13-14 marca w łódzkiej Atlas Arenie odbyły się Targi Edukacyjne. Oczywiście nie mogło na nich zabraknąć stoiska Gastronomika. Zachęcaliśmy absolwentów gimnazjów i VIII klas szkoły podstawowej do wybrania naszej szkoły. Zainteresowani mieli okazję zobaczyć na żywo, czym jest carving, sztuka zdobienia ciasteczek, czy spróbować kawy od naszych baristów. Czytaj dalej

Sukces podczas EXPO SWEET 2019

Sukces podczas EXPO SWEET 2019

W dniu 19 i 20 lutego 2019 r. w Warszawie odbyły się Mistrzostwa Polski Uczniów Szkół Cukierniczych EXPO SWEET 2019.

Po eliminacjach, w których brało udział ponad 60 szkół z całej Polski, zespół GASTRONOMIKA zakwalifikował się finałowej dwunastki.

Tematem mistrzostw była: „Twórczość Leonardo da Vinci – artysta czy malarz?”.

Zespół Szkół Gastronomicznych reprezentowały Natalia Trojanowska i Emilia Staniaszek z kl. III A TG wraz z opiekunem Wioletą Witkowską. Czytaj dalej

III miejsce Emilii Staniaszek i Natalii Trojanowskiej w części cukierniczej Jubileuszowego XX Konkursu Szkół Gastronomicznych w Krakowie

III miejsce Emilii Staniaszek i Natalii Trojanowskiej w części cukierniczej Jubileuszowego XX Konkursu Szkół Gastronomicznych w Krakowie

W dniu 08.03.2019 r. w Krakowie odbył się XX Jubileuszowy Małopolski Konkurs Szkół Gastronomicznych „Dziedzictwo kulinarne”. W konkursie brało udział 27 szkół z Polski i zagranicy. Do rywalizacji przystąpili kucharze, barmani, kelnerzy i po raz pierwszy cukiernicy.

Naszą szkołę w kategorii cukiernik reprezentowały uczennice kl. III A TG Natalia Trojanowska i Emilia Staniaszek. Dziewczyny przygotowały tartę Patissiere i deser w formie monoporcji „Mus serowy nadziewany polskim jabłkiem w otoczeniu glazury karmelowej”. Uczennice wykonały swoje zadanie z ogromną starannością walcząc dzielnie z pozostałymi konkurentami. Praca została wysoko oceniona przez komisję i dziewczyny zajęły III MIEJSCE!

Serdecznie gratuluję i życzę dalszych sukcesów. Czytaj dalej

Wycieczka klasy III KA

Wycieczka klasy III KA

Las Łagiewnicki jest największym w Europie kompleksem leśnym w obrębie miasta o powierzchni 1205 ha.

Położony jest zaledwie kwadrans drogi od centrum Łodzi. Nazwa Lasu wzięła się od osady „Łagiewniki” z XI wieku. Rzemieślnicy zamieszkujący osadę dostarczali łągwie, czyli naczynia z drewna i skóry – na dwór książęcy w Zgierzu, służące do przechowywania i przenoszenia napojów. Czytaj dalej

Wyróżnienie w konkursie barmana podczas XX Małopolskiego Konkursu Szkół Gastronomicznych

Wyróżnienie w konkursie barmana podczas XX Małopolskiego Konkursu Szkół Gastronomicznych

Jakub Szcześniak z klasy III TF reprezentował naszą szkołę w konkursie barmana organizowanego w ramach XX Małopolskiego Konkursu Szkół Gastronomicznych. W konkursie rywalizowało 27 młodych barmanów ze szkół gastronomicznych z całej Polski oraz zza granicy – z Chin, Słowacji, Niemiec i Francji, a tematem tegorocznych zmagań było „Kulinarne dziedzictwo”. Czytaj dalej

Dzień Kobiet 2019

Dzień Kobiet 2019

Z okazji Dnia Kobiet szkolne koło carvingu przygotowało bukiet z rzodkwi, marchwi i cukinii. Kwiaty wykonane przez uczniów były jak zwykle piękne i starannie wykonane. Wszystkim Paniom życzymy wszystkiego najlepszego.  Opiekunami koła są nauczyciele przedmiotów zawodowych: Małgorzata Rochmińska, Emilia Kaźmierczak i Robert Sadowski.